*8η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους στην πρόσφατη ιστορία τους.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σόλιχαλ Μουρς, με ένα τέρμα του Τζενκς στο 48ο λεπτό και τον τερματοφύλακα της να αποκρούει πέναλτι στη συνέχεια.

Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε και την Σόλιχαλ Μουρς με 0-1 εκτός έδρας, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή της αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο διάστημα.

Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, τέταρτη στις εφτά πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, έχοντας χάσει μόνο μία φορά, και αυτή από το φαβορί της κατηγορίας για τίτλο, σύμφωνα με τις στοιχηματικές ιστοσελίδες, την Μπαρνέτ!

Μάλιστα έχει παίξει έξι από τους εφτά αγώνες της εκτός έδρας, έχοντας κερδίσει και τον μοναδικό που έδωσε εντός, με τον σημερινό να είναι μόλις ο δεύτερος!

Είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τέταρτη θέση του, στο -3 από την κορυφή και στο +4 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*2/3 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Φάιλντ έχασε 3-4 εντός έδρας από την Γέοβιλ, αν και προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Χάουτον (3’, 34’) στο πρώτο ημίχρονο. Δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από τους Πίρσον (66’), Τζάρβις (69’) και ισοφαρίστηκε, ενώ δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Έβερτον – Λο στο 78’. Κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ρόμπερτς στο 84’, αλλά τελικά έχασε με τέρμα του Μπερνάρντ στο 89ο λεπτό.

Η Φάιλντ “αυτοκτόνησε” αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 2-0 πολύ νωρίς και ενώ όλα έμοιαζαν ιδανικά για επιστροφή στις επιτυχίες, τελικά έχασε με 3-4 εντός έδρας από την Γέοβιλ!

Επομένως μετά τη νίκη της πρεμιέρας εντός επί της Σόλιχαλ Μουρς με 3-2, δεν έχει κερδίσει ξανά, αντιθέτως έχει τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες, δύο και μία αντίστοιχα μακριά από την έδρα της!

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, όλες τους εντός ζώνης υποβιβασμού!