*9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-2-2).

ΦΟΛΕΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Μάαστριχτ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 13′, ισοφάρισε στο 42′, ενώ κατάφερε να φτάσει σε ολική ανατροπή στην επανάληψη (62′). Δεν άντεξε όμως και δέχτηκε το γκολ της τελικής ισοφάρισης στις καθυστερήσεις (90+3′).

Έχασε μοναδική ευκαιρία να πετύχει δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αφού «κόλλησε» στο 2-2 απέναντι στην Μάαστριχτ. Ήταν εμφανώς ανώτερη της αντιπάλου της και κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε, κράτησε όμως την γηπεδούχο στον αγώνα και στα τελευταία λεπτά δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση, από την οποία τελικώς λύγισε.

Ξεκίνησε πολύ άσχημα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα αλλά σιγά σιγά δείχνει να το βρίσκει και να αφήνει πίσω της τις κακές εμφανίσεις των πρώτων αγωνιστικών. Τραυματίας παραμένει ο μπακ Πέιν, ο επιθετικός Μπλομεστάιν και ο μέσος Φαν ντεν Χορστ. Αμφίβολος δίνεται ο εξτρέμ Έλερς.

Φόλενταμ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΝΤΡΕΧΤ

Προηγούμενο ματς: Σε κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι, έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) απέναντι στην ΦΚ Αϊντχόφεν εκτός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική.

Μπορεί να είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στην ΦΚ Αϊντχόφεν, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις και από ένα σημείο και μετά, έδειξε πως τόσο εκείνη όσο και η γηπεδούχος συμβιβάζονται με τον βαθμό. Θα ξεχαστεί γρήγορα το παιχνίδι αλλά και το αποτέλεσμα, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί το εξαιρετικό της μπάσιμο στο πρωτάθλημα με μία ήττα σε πέντε παιχνίδια (2-2-1).

Στα θετικά το ότι κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ενδεικτικό της καλής δουλειάς που γίνεται στις τάξεις της παρά το περιορισμένο σε ποσότητα έμψυχο δυναμικό. Παραμένουν τραυματίας ο μέσος Σχούρμαν και ο φορ Κρίβακ, αμφίβολος δίνεται ο αμυντικός Χίλτον.