*12η αγωνιστική

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η ΦΚ Αϊντχόφεν στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Φόλενταμ (3-4-1).

ΦΟΛΕΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 3-2 επί της Ντεν Μπος εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς (5′), απάντησε άμεσα (7′), αλλά η αντίπαλος ανέκτησε το προβάδισμά της πριν το ημίχρονο (37′). Στην συνέχεια, κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου (59′), ενώ μάλιστα έφτασε και σε ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο (84′).

Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και δείχνει να έχει αφήσει για τα καλά πίσω της το νωχελικό ξεκίνημα που είχε στο πρωτάθλημα. Έστειλε μήνυμα πρωτιάς, αφού κέρδισε με 3-2 την μέχρι πρότινος πρωτοπόρο Ντεν Μπος, αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπήκε κάπως άσχημα στο παιχνίδι και φάνηκε ευάλωτη αμυντικά, ωστόσο στην επανάληψη πήρε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, γύρισε το ματς και παράλληλα δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο.

Πέρα από το ότι δέχεται γκολ με ευκολία και έχει την χειρότερη άμυνα της πρώτης δεκάδας, μετράει πέντε νίκες στα έξι τελευταία και ανεβαίνει συνεχώς στην βαθμολογία. Παραμένει τραυματίας ο Φαν ντερ Χορστ, το ίδιο και οι Μπούκερς, Ντε Χάαν.

Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Καμπούρ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 11′, ενώ δέχτηκε δεύτερο γκολ με πέναλτι στο 52′.

Πριν την διακοπή έδειχνε να είναι τρομερά φορμαρισμένη, ωστόσο με την επιστροφή της στην δράση ακολούθησαν δύο άκρως προβληματικές εμφανίσεις. Μετά την θλιβερή της εικόνα στο εντός με την Έμεν (0-3), ακολούθησε η άοσμη εμφάνιση στην νεοσύστατη έδρα της Καμπούρ, όπου γνώρισε νέα ήττα (2-0). Παράλληλα, έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει η Καμπούρ στο νέο της γήπεδο.

Προβληματισμένος ο Μορίς Φερμπέρν, ζήτησε από τους παίκτες του να αντιδράσουν το συντομότερο και να δείξουν πυγμή στα επόμενα παιχνίδια.

Δεν υπάρχει άλλωστε άλλη λύση για να πετύχει τους στόχους που έχει θέσει από την αρχή της σεζόν, την συμμετοχή της δηλαδή στα πλέι οφ. Μακροχρόνια απουσιάζει ο στόπερ Πάινενμπουρχ, ούτε τώρα προλαβαίνει ο επιθετικός Γιάνγκα.