*10η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει για το κύπελλο Αγγλίας το 2012, με τη Φλίτγουντ να κερδίζει 3-0 εντός έδρας την Μπρόμλεϊ.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φλίτγουντ κέρδισε 2-6 (!) εκτός έδρας την Γουόλσολ, αν και βρέθηκε να χάνει δύο φορές, και πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου πίσω στο σκορ με 2-1. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γουίλιαμς στο 15’, ισοφάρισε με τον Κάχλαν στο 25’, αλλά δέχθηκε δεύτερο γκολ από τον Ματ στο 45’. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστική και όχι απλά ισοφάρισε με πέναλτι του Κάχλαν στο 51’, πέτυχε άλλα τέσσερα γκολ στη συνέχεια με τους Χιουζ (57’, 67’), Βίρτουε – Τικ (85’), Χελμ (94’).

Η Φλίτγουντ όχι απλά πέτυχε δεύτερη σερί νίκη, τα κατάφερε με το εντυπωσιακό 2-6 στο γήπεδο της Γουόλσολ. Αυτή ήταν και η τρίτη της νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει σε 90λεπτο. Αλλά και οι δύο ήταν μακριά από την έδρα της!

Πάντως στο γήπεδό της δεν έχει κερδίσει κάποιο από τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με την ήττα να είναι στο Λιγκ Τρόφι, και την ισοπαλία στο πρωτάθλημα.

Εκεί που έχει σκαρφαλώσει στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, και στο -4 από την κορυφή. Αλλά έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*7/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Τσέστερφιλντ, αν και προηγήθηκε με τον Ολομόλα στο 14’, πριν βρεθεί πίσω στο σκορ από δύο τέρματα του Γκριγκ (19’, 37’). Αλλά τελικά ισοφάρισε με τον Τσικ στο 50ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ συνεχίζει να έχει πρόβλημα στο να κερδίσει, αφού μετά το πολύ καλό της ξεκίνημα ως νεοφώτιστη, με 2/2 νίκες στις πρώτες αγωνιστικές, έχει μείνει σε αυτές!

Τουλάχιστον δεν χάνει και μάλιστα από καλούς αντιπάλους, αφού έφερε δεύτερη σερί ισοπαλία, αυτή τη φορά με 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Τσέστερφιλντ. Αλλά έχει συμπληρώσει εννιά σερί αγώνες χωρίς νίκη, με πέντε ήττες και τέσσερις ισοπαλίες.

Μακριά από την έδρα της κέρδισε το πρώτο φετινό παιχνίδι και στη συνέχεια έχει δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Μέχρι στιγμής πάντως, οι δύο αρχικές νίκες, σε συνδυασμό με τις ισοπαλίες, την διατηρούν σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.