* 6η αγωνιστική

*Πέρυσι κέρδισε κάθε ομάδα στην έδρα της άλλης, με τα δύο παιχνίδια να έχουν 2-3 γκολ το καθένα.

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φάιλντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν με τέρμα του Σαντάτ στο 19ο λεπτό.

Η Φάιλντ έχασε και από την Γουίλντστοουν με 1-0 εκτός έδρας και αποδεικνύει πώς μπορεί να μετατραπεί ένα καλό και υποσχόμενο ξεκίνημα, σε μέτριο προς κακό!

Μετά τη νίκη της πρεμιέρας εντός επί της Σόλιχαλ Μουρς με 3-2, δεν έχει κερδίσει ξανά, αντιθέτως έχει δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Τουλάχιστον παραμένει ως τώρα αήττητη εντός, με μία νίκη και μία ισοπαλία.

Αλλά παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, μόλις στο +1 από την ζώνη του υποβιβασμού, σε ένα πρωτάθλημα που δείχνει να είναι αρκετά ανταγωνιστικό φέτος, τόσο ψηλά όσο και χαμηλά.

Φάιλντ Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Δύο συνεχόμενα N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Ντάγκεναμ ισοφαρίζοντας με τον Σκοτ Μόρις στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε προηγηθεί μόλις στο 5’ με τον Κόκερ, αλλά ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Γκρέκο – Κοξ στο 29’, πριν δεχθεί και δεύτερο γκολ από τον Ρις στο 74’.

Επιστροφή στις ισοπαλίες για την Σάουθεντ, με το 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Ντάγκεναμ και είναι μόλις για ένα βαθμό καλύτερη από τη σημερινή της αντίπαλο. Δηλαδή έχει μία ισοπαλία παραπάνω, αντί για ήττα!

Δεν έχει νίκη μακριά από την έδρα της με μία ισοπαλία και μία ήττα στις ως τώρα αναμετρήσεις.

Και αν για πέρυσι υπήρχε η δικαιολογία των -10 βαθμών, δεν μπορεί να θεωρηθεί θετικό ένα ξεκίνημα φέτος με μόλις μία νίκη έπειτα από πέντε αγωνιστικές. Όσο ζόρικο και δύσκολο πρόγραμμα και αν είχει.