*7η αγωνιστική

*2/2 G/G & over 3,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φάιλντ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν με τέρμα του Σαντάτ στο 19ο λεπτό.

Η Φάιλντ είδε τον τελευταίο της αγώνα με την Σάουθεντ να αναβάλλεται, επειδή έμεινε στον δρόμο το τρένο που έφερνε την αντίπαλο της. Στο τελευταίο ολοκληρωμένο παιχνίδι της έχασε και από την Γουίλντστοουν με 1-0 εκτός έδρας και αποδεικνύει πώς μπορεί να μετατραπεί ένα καλό και υποσχόμενο ξεκίνημα, σε μέτριο προς κακό! Μετά τη νίκη της πρεμιέρας εντός επί της Σόλιχαλ Μουρς με 3-2, δεν έχει κερδίσει ξανά, αντιθέτως έχει δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Τουλάχιστον εξακολουθεί να είναι ως τώρα αήττητη εντός, με μία νίκη και μία ισοπαλία. Αλλά παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με δύο ομάδες, μία εκ των οποίων βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, σε ένα πρωτάθλημα που δείχνει να είναι αρκετά ανταγωνιστικό φέτος, τόσο ψηλά όσο και χαμηλά.

Ενισχύθηκε με την απόκτηση του επιθετικού Γκάβιν Μάσεϊ, που έμεινε ελεύθερος από την Πορτ Βέιλ.

Φάιλντ Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Δύο συνεχόμενα N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Μπόστον, παίζοντας για περίπου 70 λεπτά με παίκτη περισσότερο! Προηγήθηκε με τον Μακ Γκάβιν στο 7’, πριν ισοφαριστεί από τον Όσμπορν στο 15ο λεπτό. Στο 17’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα εντός αγωνιστικού χώρου, και το εκμεταλλεύτηκε με δύο γκολ, από τους ΜακΓκάβιν (37’), Γιανγκ (75’). Στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε και δικός της παίκτης, αλλά δεν της κόστισε.

Η Γέοβιλ εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή αντιπάλου, κερδίζοντας με 1-3 εκτός έδρας την Μπόστον, επιστρέφοντας στις νίκες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Είναι μία από τις τρεις ομάδες της κατηγορίας που δεν έχουν φέρει ακόμη ισοπαλία, με τρεις νίκες και τρεις ήττες. Και δείχνει μία σταθερότητα, αφού κερδίζει ομάδες που θεωρητικά είναι υποδέεστερες και χάνει από ομάδες που στα χαρτιά είναι καλύτερες από αυτήν!

Όπως είναι λογικό, με τέτοια βαθμολογική συγκομιδή, είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του! Αλλά είναι μόλις στο -5 από την κορυφή και στο -1 από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα play off, σε ένα πρωτάθλημα που φέτος δείχνει αρκετά συναρπαστικό και ανταγωνιστικό.