23η αγωνιστική

*Η Έστερ επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Τρέλεμποργκ.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τρέλεμποργκ – Έστερ 1-4

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Έστερ, έχοντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρτιν Φόιστον φιλοξενήθηκε από τη Λαντσκρόνα, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Δίκαιο το τελικό 0-0, σε ένα παιχνίδι από το οποίο έμεινε η μεγάλη φάση, με την ίδια να απειλεί κατά κύριο λόγο από στημένες φάσεις.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 2-2 με τη Σάντβικεν, οπότε και για την ώρα είναι στο -1 από την πρώτη τριάδα της κατάταξης. Ηττήθηκε μια φορά στα έντεκα φετινά εντός της (6-4-1). Εξέτισε την τιμωρία του ο μπακ Μπέργκιστ και υπολογίζεται και πάλι.

Έστερ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Λάρσεν (59′) και Μάρτινσον (70′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Τρέλεμποργκ, μετά και το εκτός 0-3 επί της Χέλσινγκμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον υποδέχθηκε την Έρεμπρο, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ένα ισορροπημένο γενικά πρώτο ημίχρονο, αλλά μετά την ανάπαυλα ήταν πιο απαιτητική και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή.

Τέταρτη νίκη στις πέντε τελευταίες στροφές, έχοντας και μια ήττα (4-0 από Σάντβικεν). Βρίσκεται έτσι σταθερά στο μέσο της κατάταξης, στο -3 από τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε το διπλό στις δυο από τις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-0-1).