27η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 4/5 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σάντβικεν – Έργκριτε 3-1

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 13ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Έργκριτε, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Χόλμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και στην πορεία μπορεί να δημιούργησε φάσεις, αλλά ήτανε αρκετά άστοχη και δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Μετά και από αυτή την απώλεια, είναι στα μέσα της κατάταξης, ούσα στο -11 από τα πλέι οφ και στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της, όπου είχε ακόμη πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες.

Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΒΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, για να κάνει την ανατροπή με τους Ένγκβιστ (48′) και Καμπουγιέ (60′, 67′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Σάντβικεν, μετά και το εκτός 1-2 επί της Μπράγκε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Έλνταρ Άμπντουλιτς υποδέχθηκε την Έστερσουντ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Βρέθηκε πίσω στο φινάλε του ενός ισορροπημένου πρώτου ημιχρόνου, αλλά μετά την ανάπαυλα ήταν πολύ πιο απαιτητική και έκανε την ανατροπή.

Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια για πιθανή συμμετοχή στα πλέι οφ ανόδου, ούσα το -3 από την τρίτη θέση και τη Λαντσκρόνα. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες.