* 13η αγωνιστική

*Πέρυσι η Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ κέρδισε και τις δύο φορές που έπαιξε με τη Ρότσντεϊλ.

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Έμπσφλιτ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Όλνταμ, παρόλο που ισοφάρισε με πέναλτι του Πόλεον στο 81’, το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Κίτσινγκ στο 48’. Αλλά άντεξε μόλις τέσσερα λεπτά, πριν δεχθεί δεύτερο γκολ από τον Καν στο 85ο λεπτό.

Η Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Όλνταμ, παρόλο που ισοφάρισε περίπου 10 λεπτά πριν το τέλος, κάτι εξαιρετικά ανησυχητικό.

Επανήλθε επομένως στις εντός έδρας ήττες, έπειτα από δύο παιχνίδια που τις είχε αποφύγει, αν και έχει τέσσερις συνολικά σε έξι παιχνίδια στο γήπεδό της.

Τουλάχιστον άρχισε να σκοράρει λίγο, αν και έχει ακόμη τη χειρότερη άμυνα και είναι ουραγός του πρωταθλήματος, μένοντας πάλι λίγο πίσω από στις θέσεις παραμονής, χωρίς να είναι όμως πλέον σε απόσταση βολής, ούσα στο -4 για την ακρίβεια.

Έμπσφλιτ Γιουν. Στατιστικά

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Τρία συνεχόμενα over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: H Ρότσντεϊλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπρέιντρι, με τέρμα του Μίτσελ στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης. Πάντως γλίτωσε από την ισοφάριση σε αρκετές περιπτώσεις, έχοντας και κάποιες φάσεις η ίδια να διευρύνει το σκορ.

Η Ρότσντεϊλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπρέιντρι, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πάλι χωρίς να δεχθεί γκολ, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, στις οποίο δ΄χδ ενώ ήταν επίσης η έκτη νίκη της στα οκτώ τελευταία παιχνίδια!

Δεν έχει πρόβλημα να κερδίζει και εκτός, έχοντας τέσσερις νίκες σε έξι παιχνίδια που έχει δώσει μακριά από την έδρα της.

Παραμένει ψηλά, στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα πλέι οφ για άνοδο, στο -4 πλέον από την κορυφή και στο +4 από την όγδοη που δεν οδηγεί σε αυτά.