*8η αγωνιστική

*2-3 γκολ είχαν τα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

*Σε αναζήτηση προπονητή η Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ που έδιωξε τον Ντάνι Σερλ.

ΕΜΠΣΦΛΙΤ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η ‘Εμπσφλιτ έχασε εύκολα και άνετα με 4-0 εκτός έδρας από την Όλτρινχαμ, με τα δύο πρώτα γκολ να τα δέχεται νωρίς από Λίνεϊ (9’), Νιούμπι (10’), ενώ τα άλλα δύο ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο από τους Τζόουνς (46’), Ρέντιν (87’).

Η Έμπσφλιτ έχασε και από την Όλτρινχαμ με 4-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας την έκτη της ήττα στους εφτά πρώτους αγώνες, αναζητώντας ακόμη την πρώτη νίκη στη σεζόν.

Όπως είναι λογικό, έχοντας μόνο ένα βαθμό ως τώρα, παραμένει ουραγός, ενώ έχει και τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, παρόλο που υπάρχει παιχνίδι στο οποίο κράτησε το μηδέν στην εστία της!

Τώρα τελευταία το πρόβλημα είναι το σκοράρισμα, αφού δεν έχει σκοράρει στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, έχοντας βάλει γκολ και στα τρία πρώτα παιχνίδια της.

Όπως είναι λογικό σε τέτοιες περιπτώσεις, το πρώτο “θύμα” αλλαγής είναι ο προπονητής. Ο Ντάνι Σερλ αποτελεί παρελθόν από την ομάδα και αναζητείται ο αντικαταστάτης του. Μέχρι να βρεθεί, χρέη υπηρεσιακού προπονητή θα εκτελεί ο Τζος Ράιτ.

Έμπσφλιτ Γιουν. Στατιστικά

*Τέσσερα σερί Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ρότσντεϊλ, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο, από τους Μίτσελ (13’), Ρόντνεϊ (27’).

Τα “σκωτσέζικα ντους” έχουν γίνει πλέον συνήθεια στους οπαδούς της Όλντερσοτ, μίας ομάδας ικανής για το καλύτερο και το χειρότερο. Ξεκίνησε τη σεζόν με ισοπαλία και από τότε μία κερδίζει και μία χάνει, με τελευταίο αποτέλεσμα την ήττα με 0-2 εντός έδρας από την Ρότσντεϊλ, πρώτη φετινή στο γήπεδό της. Επομένως αν συνεχιστεί αυτό το μοτίβο είναι η σειρά της νίκης.

Τουλάχιστον η τελευταία ήττα ήρθε από μία αντίπαλο που θεωρητικά έχει υψηλούς στόχους, σαν κάποιες ομάδες που έχει κερδίσει θεωρούνται δυνατές, όπως οι Φόρεστ Γκριν, Όλνταμ. Γιατί κατά τα άλλα έχει καταφέρει να χάσει δύο φορές μακριά από την έδρα της, από δύο νεοφώτιστες, τις Μπρέιντρι, Τάμγουορθ.