*9η αγωνιστική

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη (πέρυσι) έχει η Μάαστριχτ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Έμεν (4-3-1).

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 1-3 την Καμπούρ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πέτυχε δύο γκολ στα μισά του πρώτου μέρους (24′, 33′), δέχτηκε την μείωση στο 44′, αλλά με την σέντρα ανέκτησε την διαφορά των δύο τερμάτων (45′), την οποία και κράτησε μέχρι τέλους.

Μπορεί να χωλαίνει εντός έδρας και να χάνει διαρκώς βαθμούς, ωστόσο μακριά από εκείνη η Έμεν αποδίδει εξαιρετικά και αριθμεί τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια. Η ομάδα του Ρόμπιν Πέτερ κατάφερε να παίξει ποιοτικό ποδόσφαιρο για ένα ημίχρονο στο Λεουβάρντεν και κέρδισε δίκαια την Καμπούρ (1-3), βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί των τριών αγώνων χωρίς νίκη (0-1-2). Στην επανάληψη, διαχειρίστηκε το προβάδισμά της με άνεση και δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο.

Απέναντι στην Μάαστριχτ, θέλει να κάνει σεφτέ εντός έδρας και να πάρει την πρώτη νίκη μπροστά στο κοινό της. Εξάλλου, πρέπει να χτίσει σερί και να βρει σταθερότητα, αν θέλει να υλοποιήσει τους στόχους της. Παραμένουν στα πιτς ο φορ Λαντού και ο εξτρέμ Εβινά.

Έμεν Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 2-2 απέναντι στην ΟSS εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς (14′), δέχτηκε δεύτερο γκολ στο 82′, αλλά τότε αφυπνίστηκε και έφερε το ματς στα ίσα μέσα σε λίγα λεπτά (85′, 87′).

Ήθελε την νίκη απέναντι στην αδύναμη OSS αλλά έδειξε μπλοκαρισμένη μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε, με αποτέλεσμα να μην βρει τις απαιτούμενες λύσεις μεσοεπιθετικά. Η Μάαστριχτ κατόρθωσε πάντως να σώσει στο τέλος τον βαθμό, μένοντας έτσι με μια γλυκόπικρη γεύση από την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Παραμένει χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (0-2-2) και είναι πασιφανές πως βρίσκεται σε μεταβατική φάση μετά την αποχώρηση του κόουτς Φερμπέρν. Αμφίβολος δίνεται για ένα ακόμη παιχνίδι ο πλάγιος μπακ Εσάγιας, ενώ στα πιτς θα μείνει για τουλάχιστον έναν μήνα ακόμη, ο πλάγος μπακ Ζέιχερς.