*8η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-1) της Χέρτα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Σαχίν (3′ πεν.), Σνέλμπαχερ (30′) και Νταμάρ (53′), μείωσε ο Κιζάνς στο 60′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαχίν με πέναλτι στο 65′.

Ρέφαρε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την απρόσμενη ήττα που γνώρισε μπροστά στο κοινό της από την Ουλμ η Έλβερσμπεργκ, αλώνοντας την έδρα της Χέρτα την προηγούμενη βδομάδα. Εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πέντε ευκαιρίες εκ των οποίων οι τέσσερις βρήκαν στόχο και οι δύο το βάθος των διχτύων. Άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων μετά τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου πανηγυρίζοντας μία ιστορική νίκη.

Στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές συγκέντρωσε επτά βαθμούς, έφτασε συνολικά τους εννέα και ισορροπεί με τη σημερινή αντίπαλό της. “Θα πρέπει να παρουσιαστούμε προετοιμασμένοι με την Καϊζερσλάουτερν, να παίξουμε με ένταση και αποτελεσματικότητα”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Στέφεν.

ΕΛΒΕΡΣΜΠΕΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Ρέγκενσμπουργκ.

Διατήρησε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης τον έλεγχο της μπάλας και δοκίμασε σε αρκετές περιπτώσεις τον αντίπαλο πορτιέρο. Είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Ατσέ στο 47′, ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Κούλβετερ τρία λεπτά αργότερα για τους γηπεδούχους. Τελικά η Καϊζερσλάουτερν επέστρεψε με τον βαθμό απ’ την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ παραμένοντας χωρίς νίκη για τέταρτη σερί αγωνιστική (0-2-2).

Στις τέσσερις συνολικά εκτός έδρας που έδωσε έχει απολογισμό δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα: Σκόραρε στις τρεις και δέχτηκε γκολ στις δύο. “Το γεγονός πως η Έλβερσμπεργκ έχει τον ίδιο προπονητή εδώ και έξι χρόνια φαίνεται στους αυτοματισμούς της. Μας περιμένει μία δύσκολη αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Ανφάνγκ.