Photo Credits: Intime Sports

Η τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson ολοκληρώθηκε με συναρπαστικά παιχνίδια. Βρείτε εδώ τα καλύτερα προγνωστικά στοιχήματος για όλα τα πρωταθλήματα!

690 ΔΩΡΑ* ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ 🎁 Κωδικός PSCOMBO
pamestoixima 300x300

Το Αιγάλεω πρωταγωνίστησε, αφήνοντας εκτός διοργάνωσης τον Ηρακλή μετά από μια δραματική αναμέτρηση που κρίθηκε στα πέναλτι. Το παιχνίδι έληξε 1-1 στην κανονική διάρκεια και την παράταση, με το Αιγάλεω να επικρατεί τελικά με 4-3 στη διαδικασία των πέναλτι.

Δραματικές προκρίσεις για Πανιώνιο και Παναχαϊκή

Ο Πανιώνιος εξασφάλισε μια εντυπωσιακή νίκη εκτός έδρας επί του Πανθρακικού με 2-0, σημειώνοντας και τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Παναχαϊκή, από την πλευρά της, κέρδισε το τοπικό ντέρμπι με την Καλαμάτα, επικρατώντας με 1-0 στην παράταση χάρη σε ένα γκολ του Βαλεντίν Ζέκχοφ στο 109ο λεπτό.

Έκπληξη από τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την πιο εύκολη πρόκριση της φάσης, συντρίβοντας την ΑΕ Ερμιονίδας με το εντυπωσιακό 7-0.

Ωστόσο, η μεγαλύτερη έκπληξη της φάσης ήρθε από τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, ο οποίος κατάφερε να αποκλείσει τη Νίκη Βόλου με 2-1, προκαλώντας σοκ στην ομάδα της Μαγνησίας.