ΙΣΤΛΙΧ

Αήττητη παραμένει εδώ και δέκα αγωνιστικές η Ίστλιχ, η οποία έχει απολογισμό έξι νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Κρις Τοντ φιλοξενήθηκε από την Χάλιφαξ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Με την ισοπαλία της αυτή, η Ίστλιχ παρέμεινε στην έκτη θέση, όπου και ισοβαθμεί πλέον με την Μπρέιντρι Τάουν στους 75 βαθμούς και με την οποία θα δώσει σκληρή μάχη για την είσοδο στα πλέι οφ. Θέλει τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι έτσι ώστε να βρεθεί εντός πεντάδας και στη συνέχεια να υπεραστπιστεί τη θέση που θα την οδηγήσει στα πλέι οφ. Παραμένει αήττητη στα τελευταία εννέα εντός έδρας παιχνίδια, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Χάλιφαξ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ίστλιχ – Τρανμίρ

ΤΡΑΝΜΙΡ

Την δεύτερη της ήττα στα τρία τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα υποχρεώθηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Τρανμίρ. Η ομάδα του Γκάρι Μπράμπιν φιλοξένησε την Ρέξαμ από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νόργουντ στο 79ο λεπτό, με το οποίο και ισοφάρισε σε 1-1, δεν στάθηκε εν τέλει αρκετό για τους γηπεδούχους, ώστε να πάρουν κάποιο βαθμό, καθώς πέντε λεπτά πριν το φινάλε δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα. Πλέον η Τρανμίρ απέχει τρεις βαθμούς μακριά από την πέμπτη θέση, ούσα πίσω από τις Μπρέιντρι Τάουν και Ίστλιχ, και έχει δύσκολο έργο στην προσπάθεια για κατάληψη της πέμπτης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ. Αήττητη στα έντεκα τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες, χωρίς να έχει δεχθεί κάποιο τέρμα στα τρία τελευταία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.