* 13η αγωνιστική

* No Goal τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Γκουαρανί. Ο Γκεγκέ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 29ο λεπτό.

Επιστροφή στις πρωταθληματικές νίκες μετά τις 18 Μαΐου, εκμεταλλεύτηκε και πάλι το πλεονέκτημα έδρας, όπου παραμένει αήττητη (3-1-0) για το Brasileirao δίχως να δεχθεί γκολ και μείωσε σε απόσταση βολής (-2) από τις θέσεις παραμονής, με παιχνίδια λιγότερα.

Ισορροπημένο σε κατοχή (49-51%) και επικίνδυνες καταστάσεις (0.92 – 0.87 xGoals) το παιχνίδι της 21ης Ιούνη, αλλά η ομάδα του Παουλίστα αποδείχθηκε πιο αποτελεσματική.

Με ευκαιρία στατικής φάσης για την Γκουαρανί ξεκίνησε η αναμέτρηση, απάντησε άμεσα με δύο επικίνδυνα σουτ η CRB και πήρε το προβάδισμα σε φάση διαρκείας με κεφαλιά του 10ριου της.

Απείλησε ξανά η Γκουαρανί στο κλείσιμο του ημιχρόνου και στο ξεκίνημα της επανάληψης. Σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ και σε μετάβαση άγγιξε το δεύτερο γκολ η CRB, έκλεισε με αποτελεσματική άμυνα το παιχνίδι.

ΚΛΑΜΠ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 10/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ιτουάνο. Στο 28’ ο Ολάβιο έχασε πέναλτι για την Μπρούσκε και στο 54’ ο Άλντο (54’) άνοιξε το σκορ για την Ιτουάνο. Ο Μοτσελίν (65’) ισοφάρισε για την Μπρούσκε.

Όρθια σε “εξάποντο” παραμονής στάθηκε το προηγούμενο Σάββατο (22/06) η ομάδα με το χαμηλότερο μπάτζετ στην κατηγορία, συμπλήρωσε τρία παιχνίδια δίχως ήττα (1-2-0) και μείωσε την απόσταση (-3) από τις θέσεις παραμονής.

Θετικό το πρόσημο του ταξιδιού, αλλά με βάση την εικόνα της αναμέτρησης (0.86 – 2.75 xGoals) η Μπρούσκε μπορεί να νιώθει αδικημένη από τον πόντο.

Ο φορ της ξόδεψε καθαρό τετ α τετ νωρίς στο ματς, οι γηπεδούχοι απάντησαν με μακρινό δοκάρι. Μοιραίος ο Ολάβιο για την Μπρούσκε, απέτυχε και στο πέναλτι του πρώτου μέρους.

Η Ιτουάνο πήρε προβάδισμα με βολίδα από τη γωνία της περιοχής, αλλά η Μπρούσκε δεν πτοήθηκε και πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα. Καταπληκτική η εκτέλεση του έτερου φορ για το 1-1.

Δεν έκατσε πάνω στην ισοπαλία, είχε μεγάλη ευκαιρία για ανατροπή. Δεν κατάφερε όμως να σπάσει το αρνητικό εκτός έδρας σερί, έφτασε στο 0-6-12 για την Serie B, από τον Ιούνιο του 2022.