*6η αγωνιστική.

*Πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων σε όλες τις διοργανώσεις.

*Ο Βόλος μετρά τέσσερις ήττες σε πέντε αγωνιστικές, είναι η χειρότερη αφετηρία της ιστορίας του στη Super League.

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-0 επί του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης για το Κύπελλο. Όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Είχε ιδιαίτερα δύσκολο πρόγραμμα στην έναρξη της σεζόν, την περασμένη εβδομάδα υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ. Το ματς ξεκίνησε με χαμένο πέναλτι για τον Βόλο, σε φάση που δεν υπάρχει παράβαση, ο Κοτάρσκι νίκησε τον Άλτμαν. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ βρήκε το 0-1 με πέναλτι, ενώ στο 34’ οι Θεσσαλοί έμειναν με παίκτη λιγότερο και προφανώς το έργο τους έγινε τρομερά δύσκολο. Οι Θεσσαλονικείς διαχειρίστηκαν άψογα την κατάσταση, στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν τρεις φορές, οι δύο μέχρι το 60’, το ματς είχε αποκτήσει τυπικό χαρακτήρα.

Ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα για τον Βόλο μετά το εκτός έδρας 2-0 απ’ την ΑΕΚ και το εντός έδρας 1-3 απ’ τον ΟΦΗ, τέταρτη στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, οι μοναδικοί βαθμοί του προήλθαν απ’ το εκτός έδρας 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. Όπως συνηθίζει σχεδόν κάθε χρόνο, προχώρησε σε αλλαγή προπονητή στις πρώτες αγωνιστικές, ο Χοακίν Γκόμεθ αποτέλεσε παρελθόν μερικές ώρες πριν το ματς Κυπέλλου κόντρα στον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης.

Ο Βόλος έβγαλε αντίδραση και πήρε άνετη πρόκριση (3-0 απ’ το ημίχρονο), σήμερα θα έχει νέο προπονητή, τον Σάββα Πουρσαϊτίδη, ο οποίος επιστρέφει στην Ελλάδα έπειτα από 22 χρόνια.

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 Over 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Μετρά 4/6 NG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας πρόκριση στα πέναλτι κόντρα στον Διαγόρα για το Κύπελλο. Στο 0-0 το 90λεπτο και η παράταση.

Κερδίζει τις εντυπώσεις μέχρι στιγμής η Καλλιθέα, που την περασμένη εβδομάδα πήρε αποτέλεσμα και κόντρα στην ΑΕΚ. Για ακόμη μια φορά έδειξε ότι διαθέτει θράσος, κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο, είχε καθαρές φάσεις για να κερδίσει το παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος απείλησε με Μουτίνιο, Τζιάνι και Ντεμέτριους, αν ήταν πιο προσεκτική θα είχε σκοράρει. Στάθηκε πολύ καλά αμυντικά στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, η ΑΕΚ έπιασε υψηλότερο ρυθμό στο δεύτερο μέρος, είχε μεγάλες στιγμές με Ελίασον, Τσούμπερ και Φερνάντες, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα.

«Όλοι άξιζαν συγχαρητήρια, όχι μόνο ο Μπερναμπέ για τις αποκρούσεις. Είμαστε χαρούμενοι για το αποτέλεσμα, από την άλλη είχαμε και ευκαιρίες για την νίκη, οπότε είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα. Όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα, κάθε παιχνίδι έχει την δική του δυσκολία, αλλά προσπαθούμε πάντα να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό. Πρέπει να αρχίσουμε να βάζουμε περισσότερα γκολ», επεσήμανε ο κόουτς Ντονάτι.

Η ομάδα του μετρά μόλις μια ήττα σε πέντε αγωνιστικές, κόντρα στον Ολυμπιακό εκτός έδρας (2-1), πήρε τέσσερις ισοπαλίες στα υπόλοιπα παιχνίδια, οι τρεις χωρίς σκορ, αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις. Μεσοβδόμαδα δυσκολεύτηκε πάρα πολύ εκτός έδρας κόντρα στον Διαγόρα για το Κύπελλο, χρειάστηκε τα πέναλτι για να προκριθεί, η εμφάνιση της δεν ήταν καλή. Εκτός ο Πασαλίδης, γνωστά τα υπόλοιπα προβλήματα.