* 4η αγωνιστική

* No Goal & Under 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας της Κυριακής

ΒΙΤΖΕΒ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-3) επί της Κρακόβια. Με Κάλμαν (4’) προηγήθηκε η Κρακόβια, αλλά η Βίτζεβ γύρισε το ματς με Λουκόφσκι (21’), Άλβαρες (84’) και Ρόντιτς (90+12’).

Δυναμικό το μπάσιμο των “κόκκινων” στην σεζόν, τη Δευτέρα έβγαλαν και το πρώτο διπλό για να φτάσουν τους 7 πόντους και να αυξήσουν περαιτέρω την αυτοπεποίθησή τους.

Η Βίτζεβ απείλησε πρώτη με φαλτσαριστό εκτός περιοχής, αλλά δευτερόλεπτα αργότερα οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν με γρήγορη εκτέλεση πλαγίου και ποιοτική κίνηση του φορ τους. Η Βίτζεβ όμως ήταν φανερά καλύτερη στο χορτάρι, σύμφωνα στην ροή ήρθε το 1-1 με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης η Κρακόβια είχε δοκάρι από τα 25 μέτρα και μία ακόμη καλή στιγμή, όμως η Βίτζεβ έκλεισε δυνατά το ματς. Το repress της έφερε την ανατροπή και στις εκτεταμένες καθυστερήσεις έγινε το 1-3 με παρόμοιο τρόπο.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από επεισόδια μεταξύ των οπαδών των ομάδων στην οροφή του γηπέδου, με αποτέλεσμα να απαγορευτούν οι εκδρομές για δύο αγωνιστικές σε αμφότερους.

“Η ταυτότητά μας είναι ορατή και αυτό είναι το πιο σημαντικό, αλλά η δουλειά με την ομάδα δεν τελειώνει ποτέ, γιατί πάντα υπάρχουν στοιχεία για βελτίωση.” δήλωσε ο κόουτς Μισλίβιετς, ο οποίος δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες σημαντικούς μέσους Νούνιες και Παβλόφσκι.

ΒΙΤΖΕΒ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 7 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Under 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΛΑΣΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Σεν Γκάλεν. Σκόρερ των Ελβετών οι Ακόλο (5’) και Γκέουμπελς (40’).

Δεν έχει μπει καλά στη νέα σεζόν η περσινή φιναλίστ, όμως η αναβολή του αγώνα με την Ραντόμιακ την βοήθησε να παρουσιαστεί βελτιωμένη στην Ελβετία την Πέμπτη.

Της έλειψε ωστόσο η αποτελεσματικότητα και πλέον χρειάζεται μεγάλη υπέρβαση για να συνεχίσει στα προκριματικά του Conference League.

Αιφνιδιάστηκε η Σλασκ από το δυναμικό μπάσιμο των Ελβετών στο ματς, χάθηκε η μπάλα στο γρήγορο 1-0. Ακολούθως ο Μουσιόλικ ξόδεψε τετ α τετ μετάβασης για την Σλασκ και λίγο αργότερα οι Πολωνοί σημάδεψαν το δοκάρι από τα δύο μέτρα σε στατική φάση.

Από παιδικό λάθος στο build up της Σλασκ προέκυψε το 2-0 στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο περιορίστηκαν οι απειλές των γηπεδούχων. Η Σλασκ άγγιξε το γκολ σε κόρνερ και η Σεν Γκάλεν είχε δοκάρι σε αντεπίθεση (89’).

“H Σεν Γκάλεν δεν μας ξάφνιασε με τίποτα σε αυτό το ματς. Τα δύο γκολ που δεχτήκαμε ήταν δώρα για τον αντίπαλό μας. Υπήρχαν πολλές καλές στιγμές από την πλευρά μας και πιστεύω ότι το θέμα της πρόκρισης είναι ακόμα ανοιχτό.” δήλωσε ο κόουτς Μαγκιέρα που πιθανώς θα ξεκουράσει παίκτες σήμερα.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Γκλογκόφσκι (κίπερ), Μπέιγκερ (στόπερ), Μπαρτολέφσκι (αρ. μπακ), Εγιάμπα (φορ), ενώ δύσκολα θα προλάβουν οι Όλσεν (μέσος), Ρέιτσικ (μέσος) που δεν ταξίδεψαν στην Ελβετία.