*2η αγωνιστική

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΤΖΕΒ ΛΟΤΖ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Σταλ Μίελετς. Ο Σκούριν άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με Λουκόφσκι (73′). Επτά λεπτά αργότερα η Βίτζεβ Λοτζ έμεινε με δέκα (Χουάν Ιμπίθα).

Λίγο πριν τη λήξη ενός μοιρασμένου πρώτου ημιχρόνου η Βίτζεβ Λοτζ βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στην έδρα της Σταλ Μίελετς. Χρειάστηκε ένα εκπληκτικό γκολ από τον Λουκόφσκι με διαγώνιο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής για να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας σε αυτή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές με τη συμπλήρωση 80′ και είδε τους γηπεδούχους να αστοχούν σε δύο μεγάλες ευκαιρίες λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Πρέπει να γυρίσουμε στον Οκτώβριο 2016 για να βρούμε την τελευταία φορά που επικράτησε εντός έδρας της Λεχ Πόζναν (3-2), στις επτά σχετικές αναμετρήσεις που ακολούθησαν σημείωσε πέντε ισοπαλίες και δύο ήττες.

ΒΙΤΖΕΒ ΛΟΤΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Γκόρνικ Ζάμπρζε. Σκόραραν οι Ισάκ (32′ πεν.) και Χότιτς (90+4′).

Επιβεβαίωσε, όπως αναμενόταν, τον τίτλο του φαβορί που έφερε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στην Γκόρνικ Ζάμπρζε. Την έπαιξε μονότερμα στο πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο φάσεις στην εστία της στο ξεκίνημα του δευτέρου (48′, 54′) και “καθάρισε” την μπουγάδα στις καθυστερήσεις.

Η Λεχ Πόζναν ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 2.02 xGoals και είχε σε μεγάλη μέρα τον δεξιό μπακ της Περέιρα, ο οποίος έβγαλε ασίστ και είχε 7/8 κερδισμένες μονομαχίες στο έδαφος. Υπέστη μόλις μία ήττα στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις με τη Βίτζεβ Λοτζ (πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες), στις 27 Νοεμβρίου 2023 εντός έδρας με 3-1. Παρελθόν αποτέλεσε ο Μαρτσβίνσκι που μετακομίζει στη Λέτσε.