*11η αγωνιστική

*GG στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΝΤΕΡΤΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Λωζάνη. Σκόραραν οι Σάντσες (8′) και Αϊντίνι (23′).

Βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν καν συμπληρωθούν 10′, γεγονός που επηρέασε τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών της στη συνέχεια, προτού γίνει το 2-0 απ’ τη Λωζάνη στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Η εν λόγω εξέλιξη πείσμωσε τη Βίντερτουρ που άσκησε ισχυρή πίεση στη συνέχεια και μέχρι το τέλος των 45′, δημιούργησε τουλάχιστον τρεις μεγάλες ευκαιρίες χωρίς, ωστόσο, να τις μετουσιώνει σε γκολ.

Χάθηκε επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο επιστρέφοντας, παράλληλα, στα αρνητικά αποτελέσματα μετά την τυχερή νίκη επί της Γκρασχόπερς (1-0 εντός) πριν τη διακοπή για τις Εθνικές. Ήταν η έκτη ήττα της σε επτά αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο πέτυχε μόλις τρία γκολ. Η τελευταία νίκη που πανηγύρισε επί της Βασιλείας ήταν ιδιαίτερα εμφατική, καθώς τη διέσυρε με 6-2 (εντός) τον Φεβρουάριο 2021.

Στατιστικά

*Σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ζανκτ Γκάλεν. Ο Ζεμπέλς άνοιξε το σκορ στο 7′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Κέβιν Κάρλος (31′, 90+5′).

Έχοντας μπροστάρη τον Κέβιν Κάρλος που πέτυχε δύο γκολ και είχε δοκάρι στο ενδιάμεσο αυτών, η Βασιλεία ανέτρεψε τα δεδομένα στην αναμέτρηση με τη Ζανκτ Γκάλεν πανηγυρίζοντας τη νίκη στην εκπνοή των καθυστερήσεων. Αντιμετώπισε αρκετά αμυντικά προβλήματα από τους ποιοτικούς κι ανταγωνιστικούς φιλοξενούμενους, σταθερός παρουσιάστηκε κάτω από τα γκολπόστ ο τερματοφύλακας Χιτζ.

Δεύτερη σερί νίκη για το συγκρότημα του Σελεστίνι στο “St. Jakob-Park”, συγκεντρώνοντας 16 βαθμούς διατηρείται εντός της ζώνης των πλέι οφ και στο -5 από την πρωτοπόρο Ζυρίχη. Στις οχτώ τελευταίες επισκέψεις του στην έδρα της Βίντερτουρ ηττήθηκε μόνο μία φορά, στις υπόλοιπες σημείωσε έξι νίκες και μία ισοπαλία (σ.σ. πέτυχε 2+ γκολ στις έξι).