*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Τζένοα παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία εκτός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια (3-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας σήμερα 21/09!

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από τη Μίλαν. Σκόραραν οι Τεό Ερναντέζ (2′), Φοφανά (16′), Πούλισικ (25′ πεν.) και Έιμπραχαμ (29′ πεν.). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (73′ Νικολούσι).

Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ με το καλημέρα στο “San Siro”, προτού η Μίλαν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στη μεταξύ τους αναμέτρηση πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου. Η Βενέτσια επιβεβαίωσε περίτρανα το ρόλο του μεγάλου αουτσάιντερ που έφερε δημιουργώντας μόλις μία ευκαιρία on target.

Απογοήτευσαν πλήρως με την εμφάνισή τους οι ποδοσφαιριστές του Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο γνωρίζοντας την τέταρτη ήττα σε πέντε αναμετρήσεις από το ξεκίνημα της σεζόν. Τα “φτερωτά λιοντάρια” πανηγύρισαν μόλις εννέα νίκες σε συνολικά 50 αναμετρήσεις με αντίπαλο την Τζένοα, η τελευταία χρονολογείται τον Αύγουστο 1997 (2-0 εντός).

Έκτοτε σημείωσαν έξι ισοπαλίες και επτά ήττες. Ποινή τιμωρίας θα εκτίσει ο Νικολούσι Καβίλια, τη θέση του στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου θα πάρει ο Μπούσιο και θα αποτελέσει παρτενέρ του Άντερσεν, καθώς τραυματίστηκε και τέθηκε νοκ άουτ ο Ντάνκαν. Στην αμυντική γραμμή αναμένεται να επιστρέψει ο Σβέρκο.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΖΕΝΟΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Ρόμα. Ο Ντόβμπικ άνοιξε το σκορ στο 37′, απάντησαν οι γηπεδούχοι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με Ντε Βίντερ.

Ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης η Τζένοα στρίμωξε τη Ρόμα και δικαιώθηκε στην εκπνοή των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας με κεφαλιά του Ντε Βίντερ στο “Luigi Ferraris”. Αντιστρόφως ανάλογη η εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο δέχτηκε ισχυρότατη πίεση, έντεκα συνολικά ευκαιρίες (σ.σ. πέντε on target) και το γκολ από τον Ντόβμπικ.

Το συγκρότημα του Τζιλαρντίνο κατάφερε να ρεφάρει εν μέρει την απρόσμενη ήττα από την Ελλάς Βερόνα στο ίδιο γήπεδο (2-0) πριν την διακοπή για τις Εθνικές. Στις έξι τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Βενέτσια οι “γκριφόνι” παραμένουν αήττητοι με απολογισμό 3-3-0.

“Κάθε αναμέτρηση στη Σέριε Α κρύβει κινδύνους, θα αντιμετωπίσουμε μία πληγωμένη Βενέτσια. Αυτό που θα μετρήσει είναι η αγωνιστική νοοτροπία”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Τζιλαρντίνο. Σίγουρη θέση στην γραμμή κρούσης έχει ο Πιναμόντι, μένει να φανεί ποιος θα αποτελέσει παρτενέρ του μεταξύ των Εκουμπάν και Βιτίνια. Διαθέσιμος είναι ο Μπάνι που διεκδικεί φανέλα βασικού στην αμυντική γραμμή. Την Τετάρτη (25/9) υποδέχεται τη συμπολίτισσα Σαμπντόρια στο Κύπελλο Ιταλίας.