*2ος προκριματικός γύρος του Κόνφερενς Λιγκ. Θα ακολουθήσει επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης(1/8).

*Δεν υπάρχει χρήση VAR.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Γκόου Αχέντ Ιγκλς-Μπραν.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

➡️ Τα Προγνωστικά Κόνφερενς Λιγκ σήμερα.

ΒΑΛΟΥΡ (ΙΣΛΑΝΔΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Βλάζνια, στα πλαίσια των προκριματικών του Κόνφερενς Λιγκ. Το 0-1 ο Σίγκουρντσον στο 13’ και το 0-2 ο Τρίγκβασον στο 16’. Το 0-3 πέτυχε ο Πέντερσεν στο 36’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Χάραλντσον στο 68’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Βαλούρ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους που βρήκε και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Ακόμα πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς μετά την Αλβανική Βλάζνια, καλείται να αντιμετωπίσει την πιο δυνατή Σεντ Μίρεν από τη Σκωτία. Σαφώς είναι άκρως θετικό το γεγονός ότι το πρωτάθλημά της βρίσκεται υπό πλήρη εξέλιξη, καθώς έχει αγωνιστικό ρυθμό, ενώ έχει το πλεονέκτημα έδρας, κάτι που θα πρέπει να εκμεταλλευτεί ώστε να αυξήσει τις πιθανότητές της για πρόκριση. Αρέσκεται στο επιθετικό ποδόσφαιρο, πιέζει και ψάχνει το γκολ, ακόμα κι αν βρεθεί πίσω στο σκορ, όμως το μεγάλο της πρόβλημα είναι συνήθως η άμυνά της, αφού παραμελεί συχνά τα καθήκοντά της.

Βαλούρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ (ΣΚΩΤΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 2-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Νέιλ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ολουσάνγα στο 50’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σκοτ στο 80’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τόμας στο 85’.

Μέτρια εμφάνιση στο τελευταίο της φιλικό πριν την έναρξη των επίσημων διοργανώσεών της. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και στην επανάληψη το ανέτρεψε. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Με τον Στέφεν Ρόμπινσον παραμένει στον πάγκο της, ύστερα από την άκρως επιτυχημένη σεζόν που πραγματοποίησε πέρσι. Εξαιρετικά στοιχεία έχει αφήσει επιθετικά στην προετοιμασία της, καθώς σκόραρε σε όλες τις αναμετρήσεις της. Αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, ειδικά αν βρεθεί υπό πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στην προσέγγισή της, αφού οι γηπεδούχοι αναμένεται να την πιέσουν, έχοντας σύμμαχο την έδρα τους.