* 3η αγωνιστική

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση.

➡️ Δείτε όλα τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα!

AVS

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-2) από τη Ζιλ Βισέντε. Ο Αφόνσο (32’) άνοιξε το σκορ για την AVS, οι Αγκίρε (37’), Φουτζιμότο (41’) γύρισαν το ματς για τη Ζιλ Βισέντε και ο Νενέ (45+3’) ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους. Στο 61’ αποβλήθηκε ο Γρανάδα της AVS και στις καθυστερήσεις ο Φουτζιμότο σκόραρε δις για τη Ζιλ Βισέντε.

Κοινός παρονομαστής των δύο πρώτων αγώνων για τη νεοφώτιστη το ότι δεν πήρε αυτό που άξιζε βάσει απόδοσης. Την προηγούμενη Παρασκευή πλήρωσε εν πολλοίς την ανόητη αποβολή του εξτρέμ της και η επιστροφή του κόουτς Καμπέλος στο Μπαρσέλος απέτυχε.

Καλύτερη η AVS στο πρώτο ημίχρονο, το passing game της ήταν πιο ποιοτικό, πιο κάθετο και το 0-1 ήρθε στην τρίτη της ευκαιρία. Από τον αριστερό της μπακ, σε μία από τις αρκετές φορές που γέμισε τη γηπεδούχο περιοχή.

Σε μετάβαση χτυπήθηκε για το 1-1, πριν προλάβει να συνέλθει δέχθηκε και δεύτερο γκολ, αλλά έβγαλε άμεση αντίδραση. Ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα, ξανά απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα.

Μειώθηκε η δράση στο δεύτερο ημίχρονο, μέχρι ο Γρανάδα να κάνει ακατανόητο μαρκάρισμα για δεύτερη κίτρινη κάρτα. Πιέστηκε με παίκτη λιγότερο η AVS, αλλά δεν επέτρεψε καθαρή ευκαιρία πριν το άτυχο πέναλτι στις καθυστερήσεις. Σε αντεπίθεση δέχθηκε το 4ο γκολ για ένα πλασματικό σκορ.

“Ανεξάρτητα από την ενδεκάδα που θα παρουσιάσει η Βιτόρια, σίγουρα θα είναι δυνατή. Θα πρέπει να είμαστε στο μέγιστο των δυνατοτήτων και της συγκέντρωσης μας.” δήλωσε ο κόουτς Καμπέλος.

Στα αγωνιστικά νέα, οι Μόουρα (κίπερ) και Λόπες (εξτρέμ) παραμένουν τραυματίες, ενώ τιμωρημένοι από πέρσι είναι οι Φονσέκα (δεξί μπακ), Σίλβα (μέσος). Ποινή αποβολής εκτίει ο Γρανάδα (εξτρέμ).

AVS ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Ζρίνσκι. Ο Μάνγκας (46’) άνοιξε το σκορ, ο Μπορέβκοβιτς (51’) έκανε το 2-0 και ο Μέντες (88’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η έξοχη εκκίνηση της Βιτόρια στην εποχή Μπόρζες συνεχίζεται, την Πέμπτη “αγκάλιασε” την πρόκριση στο League Phase του Conference League με μία ακόμη πειστική εμφάνιση. Με 7/7 νίκες και το 10ο clean sheet στα ισάριθμα παιχνίδια της (επίσημα & φιλικά) με το νέο προπονητή!

Και πάλι πολύ σοβαρή τακτικά, ήλεγξε το ματς απέναντι στους Βόσνιους, αλλά δεν βρήκε δημιουργικές λύσεις στο πρώτο μέρος. Ανέβασε στροφές μετά την ανάπαυλα, με έξοχη ασίστ του ηγετικού Τιάγο Σίλβα βρήκε το πρώτο γκολ σε ροή αγώνα, ο ίδιος εκτέλεσε το κόρνερ για το κοντινό 2-0. Έξυπνο το τελείωμα του Μέντες που επέστρεψε από τραυματισμό για το 3-0 που δίνει άνεση διαχείρισης των συνεχόμενων αγώνων.

Αφεντικό ήταν και στην τελευταία πρωταθληματική νίκη επί της Εστορίλ (1-0), κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, όταν και σκόραρε και στο δεύτερο έκανε διαχείριση δυνάμεων.

“Δεν το βλέπω ως αλλαγές, γιατί τις βλέπω ως άμεση λύση. Όλοι δίνουν μια απάντηση κάθε μέρα. Έχει να κάνει με την επιλογή της καλύτερης ενδεκάδας.” δήλωσε ο κόουτς Μπόρζες προαναγγέλοντας rotation ενόψει της ρεβάνς στη Βοσνία.