*7η αγωνιστική.

*Μόλις μια ήττα για τον Βόλο στα τελευταία έξι ματς κόντρα στον Ατρόμητο ανεξαρτήτως έδρας (2-3-1).

*Από 6/7 μεταξύ τους G/G έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Από 8/11 μεταξύ τους 2-3 Goal έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στον Ολυμπιακό. Το 1-0 ο Ροντινέι με πέναλτι στο 40’, το 2-0 έκανε ο Ελ Κααμπί στο 74’. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση του στο εκτός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό την περασμένη εβδομάδα, υπέστη δίκαιη ήττα. Δεν μπορεί να πει κανείς ότι ο Ολυμπιακός έθελξε με την εικόνα του, αλλά σίγουρα έβγαλε περισσότερη ενέργεια συγκριτικά με προηγούμενα παιχνίδια, είχε διάθεση σε όλα τα κομμάτια, δεν απειλήθηκε καθόλου απ’ τους Περιστεριώτες. Το 1-0 ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα με πέναλτι, το 2-0 έκανε ο Ελ Κααμπί με τρομερή προσπάθεια και εκτέλεση, οι ερυθρόλευκοι διαχειρίστηκαν άψογα την κατάσταση. Πολύ χαμηλός βαθμός στο επιθετικό κομμάτι για τον Ατρόμητο.

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Η ομάδα μου έπαιξε καλά. Κάναμε ένα λάθος στην περίπτωση του πέναλτι. Χάσαμε πολλές δεύτερες μπάλες. Κάναμε όμως ένα καλό παιχνίδι. Αυτό που μας λείπει είναι οι τελικές αποφάσεις», είπε ο κόουτς Πάμπλο Γκαρσία. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του έπειτα από τρεις νίκες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο στο πρωτάθλημα κόντρα σε Αστέρα Τρίπολης (1-2) και Λαμία (4-2), μετρά ρεκόρ 2-2-2 στις πρώτες έξι αγωνιστικές, με 8 πόντους είναι στην έκτη θέση. Επιστρέφει ο Καρλίτος (Επιθετικός, 5,2).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 6/7 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Over 2.5 τα 4/7 φετινά ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Καλλιθέα. Το 0-1 ο Τζιάνι στο 22’, ισοφάρισε ο Μεντιέτα στο 37’. Καλύτερος ο Βόλος στο δευτερο μέρος, μπορούσε να κερδίσει.

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εντός έδρας 1-1 της περασμένης εβδομάδας κόντρα στην Καλλιθέα, το αποτέλεσμα τον αδίκησε. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες είχαν από ένα γκολ, οι φάσεις ήταν λίγες. Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος ήταν πιο επιθετικός, δεν έπιασε υψηλό ρυθμό, αλλά έβγαλε δυο-τρεις πολύ καλές στιγμές, βρήκε απέναντι του τον γκολκίπερ Μπερναμπέ. Η Καλλιθέα θα μπορούσε να «κλέψει» το ματς στις καθυστερήσεις, αλλά ο Μουτίνιο αστόχησε σε πλάγιο τετ-α-τετ.

«Προσπάθησα να δώσω στα παιδιά μια τακτική προσέγγιση. Κάναμε ένα καλό δεύτερο ημίχρονο, δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεχτήκαμε ένα γκολ από δικό μας λάθος. Από αύριο ξεκινάμε πολύ πιο εντατικά. Οι παίκτες μου είναι έξυπνοι, και είναι δική μου δουλειά να βρω λύσεις. Το δεύτερο ημίχρονο είναι για εμένα ο οδηγός», είπε ο κόουτς Πουρσαϊτίδης, που έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο του Βόλου.

Η ομάδα του επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρεις διαδοχικές ήττες από ΟΦΗ (1-3), ΑΕΚ (2-0) και ΠΑΟΚ (1-4), οι πρώτοι βαθμοί ήρθαν στο εκτός έδρας 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης.