*4η αγωνιστική

*Η ΛΑΣΚ παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-4-0).

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χάρτμπεργκ. Ο Μαλόουν έκανε το 1-0 μόλις στο 3′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μίγιτς στο 28′.

Μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τις δύο τεράστιες ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο, η Αούστρια Βιέννης επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Χάρτμπεργκ. Βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ, ισοφάρισε πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου και χρειάστηκε μία μεγάλη απόκρουση του Σαχίν-Ράντλινγκερ σε πλασέ του Χάβελ στο 66′ για να κρατήσει το 1-1.

Τους τέσσερις βαθμούς έφτασαν οι πρωτευουσιάνοι που βρίσκονται στο +1 από τη σημερινή αντίπαλό τους ΛΑΣΚ. Θα πρέπει να γυρίσουμε επτά χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη τους επί αυτής (2-0 στις 13/8/17), έκτοτε σημείωσαν πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες στην “Generali Arena”. Ετοιμοπόλεμοι παρουσιάζονται οι Πότζμαν, Μάρτινς και Γκενούς.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑΣΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Στεάουα. Ο Τάουϊ άνοιξε το σκορ στο 34′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μικουλέσκου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της μεσοβδόμαδα, αναδείχθηκε ισόπαλη με την Στεάουα και, πλέον, καλείται να διεκδικήσει την πρόκριση στη league phase του Γιουρόπα Λιγκ την Πέμπτη (29/8) στο Βουκουρέστι. Χωρίς νίκη για τρίτη σερί αναμέτρηση η ΛΑΣΚ, προηγήθηκαν οι ήττες από Άλταχ (2-1 εντός) και Σάλτσμπουργκ (1-0 εντός) στην Μπουντεσλίγκα.

Διατηρεί καλή παράδοση στην έδρα της Αούστρια Βιέννης παραμένοντας αήττητη από το Φεβρουάριο 2018 (4-5-0). Παράλληλα γνώρισε μόλις μία ήττα στις 19 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (έντεκα νίκες, επτά ισοπαλίες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Στις 12 Σεπτεμβρίου 2021 με 2-1 εντός. Νοκ άουτ ο αρχηγός Ζούλι που έσπασε τη μύτη του και ο Λαβάλ.