*9η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Σάλτσμπουργκ. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Γκλουκ (10′ πεν., 88′).

Με άδεια χέρια επέστρεψε η Αούστρια Βιέννης από την έδρα της Σάλτσμπουργκ, επιβεβαιώνοντας την παράδοση και τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε πριν το μεταξύ τους “ντέρμπι”. Κατάφερε να απειλήσει μόλις μία φορά την αντίπαλη εστία στο 38′, όταν ο Μαλόουν μπούκαρε από τα αριστερά και νικηθηκε από τον Μπλάσβιχ. Βρέθηκε σε καλή μέρα τόσο η αμυντική γραμμή της, όσο ο τερματοφύλακας Σαχίν-Ράντλινγκερ που κατέγραψε συνολικά έξι αποκρούσεις.

Οι πρωτευουσιάνοι αγνοούν τη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις (0-2-2), πανηγύρισαν μόλις δύο στην Μπουντεσλίγκα με πιο πρόσφατη αυτή επί της ΛΑΣΚ (2-1 εντός) στις 25 Αυγούστου. Στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Γκράτσερ αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 τον Ιούλιο 2006, 2-2 το Νοέμβριο 2006).

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΡΑΤΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Κλάγκενφουρτ. Το γκολ πέτυχε ο Ρόμπατς στο 34′.

Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε η Γκράτσερ συνεχίζοντας να αγνοεί τη νίκη απ’ την έναρξη της Μπουντεσλίγκα. Την προηγούμενη βδομάδα υποδέχτηκε την Κλάγκενφουρτ, δημιούργησε τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει (σ.σ. δύο σε κάθε ημίχρονο) και πλήρωσε την αμυντική αδράνεια στο γκολ που δέχτηκε από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Ρόμπατς. Αξίζει να σημειώσουμε πως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μπόμπζιεν.

Δεύτερη σερί ήττα για την Γκράτσερ, πριν από αυτές σημείωσε ισάριθμες ισοπαλίες με Χάρτμπεργκ (1-1 εκτός) και Άλταχ (1-1 εντός). Την τελευταία φορά που αντιμετώπισε την Αούστρια Βιέννης επικράτησε, με ανατροπή, μπροστά στο κοινό της (2-1) για το Κύπελλο Αυστρίας (15/2/19).