*Αήττητη η Ανζέ στα επτά τελευταία παιχνίδια με την Πο, έχοντας επικρατήσει στα 5/7.

*Στον πρώτο γύρο: Πο – Ανζέ 4-4

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Παρί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Καπέλ στο 41′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (αυτ. 79′, 83′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ανζέ, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ φιλοξενήθηκε από την Παρί, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, όμως αντέδρασε σωστά και έχοντας τον έλεγχο ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια ήταν πιο παθητική, δέχθηκε πίεση και λύγισε στα τελευταία λεπτά, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα.

Μετά και από αυτή την απώλεια, είναι στην τρίτη θέση της κατάταξης και στο -2 από την πρώτη δυάδα, που οδηγεί σε απευθείας άνοδο. Παράλληλα, θέλει μόλις ένα βαθμό για να εξασφαλίσει σίγουρα τη συμμετοχή της στα πλέι οφ.

Ανζέ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Γκινγκάμπ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Μπασουαμινά στο 90’+2, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα με το αυτογκόλ του Γκασπάρ.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Πο έρχεται από την πρώτη της ήττα μετά από έξι παιχνίδια, στα οποία είχε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νικολά Ουσέ υποδέχθηκε τη Γκινγκάμπ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Βρέθηκε πίσω από νωρίς στο παιχνίδι, όμως στην πορεία ισορρόπησε την κατάσταση και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Δεν άντεξε όμως για πολύ, καθώς ένα λεπτό μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, με αυτογκόλ.

Παραμένει έτσι εκτός πλέι οφ, ούσα για την ώρα στο -4 από την πρώτη πεντάδα, τρεις στροφές πριν το φινάλε. Ηττήθηκε μια φορά στις επτά τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από τρεις νίκες και ισοπαλίες.