* Over 2.5 τα 10/12 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Αντάλιασπορ στα 5 τελευταία μεταξύ τους (3-2-0).

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας σήμερα!

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-2) από την Μπεσίκτας. Ο Σαμούδιο (1’) άνοιξε το σκορ για την Αντάλιασπορ, ο Ιμόμπιλε (13’, 23’) γύρισε προσωρινά το ματς για την Μπεσίκτας και ο Σαμούδιο (51’) απάντησε για τους φιλοξενούμενους. Στο 56’ ο Ράφα Σίλβα έκανε το 3-2, στο 63’ αποβλήθηκε ο Βουράλ της Αντάλιασπορ και ο Μούτσι (90+5’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Παρότι δεν πήρε κάτι από το κυριακάτικο ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη, η εμφάνιση για την ομάδα της Αττάλειας ήταν βελτιωμένη σε σχέση με την εντός έδρας ισοπαλία της πρεμιέρας.

23 δευτερόλεπτα χρειάστηκε για να πάρει προβάδισμα, με σεμιναριακό επιθετικό ξεδίπλωμα μετά την πρώτη λάθος πάσα των γηπεδούχων. Στην συνέχεια όμως το γήπεδο κατηφόρησε, το ματς γύρισε εύκολα για την Μπεσίκτας, η οποία είχε άλλες δύο μεγάλες ευκαιρίες πριν την ανάπαυλα.

Επέστρεψε δριμύτερη από την ανάπαυλα η Αντάλιασπορ, εξαργύρωσε την πίεση που άσκησε για να σκοράρει ξανά ο νεοφερμένος Σαμούδιο με το κεφάλι αυτή την φορά.

Δεν το χάρηκε πολύ όμως το 2-2, εκτέθηκε κάθετα σε μετάβαση από τον τον έτερο νέο σταρ των “αετών. Απαράδεκτο το μαρκάρισμα του Βουράλ που οδήγησε σε αποβολή μέσω VAR, ήταν τυχερή που έμεινε μέσα στο ματς μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν χτυπήθηκε ξανά στο χώρο.

Στα αγωνιστικά νέα, ερωτηματικό είναι νεοφερμένος, ταχύτατος Τζενεπό (φορ/εξτρέμ), τραυματίας ο Μπαλτσί (δεξί μπακ) και τιμωρημένος ο Βουράλ (αρ. μπακ).

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κασίμπασα. Ο Φερνάντες (21’) άνοιξε το σκορ για την Χατάισπορ και ο Ντα Κόστα (90+1’) ισοφάρισε για την Κασίμπασα.

Με πικρία κατακτήθηκε ο πρώτος βαθμός της σεζόν για την ξενιτεμένη της λίγκας, αλλά το τελικό αποτέλεσμα της Δευτέρας απέδωσε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη.

Απείλησε πρώτη η Κασίμπασα, αλλά η Χατάισπορ εκμεταλλεύτηκε μία αδράνεια της φιλοξενούμενης άμυνας για να πάρει προβάδισμα. Ακολούθως έκανε παιχνίδι αναμονής (32% κατοχή) και στο κλείσιμο του ημιχρόνου γλίτωσε σε δύο μεγάλες ευκαιρίες, σε ροή αγώνα και στατική φάση.

Λίγες οι επικίνδυνες καταστάσεις στο πρώτο μισό της επανάληψης, η Κασίμπασα άγγιξε την ισοφάριση με κεφαλιά σε κόρνερ στο 73’, την πέτυχε τελικά σε κόρνερ των καθυστερήσεων, εκμεταλλευόμενη την γκάφα του κίπερ Καρντεσλέρ. Ενδιάμεσα η Χατάισπορ δεν ήταν κυνική σε προϋποθέσεις μεταβάσεων που της παρουσιάστηκαν.

“Είμαστε μια νέα ομάδα. Σήμερα, αυτή η ομάδα δεν έχασε δύο πόντους στο τελευταίο λεπτό, πήρε ένα σημαντικό μάθημα για το αύριο.” δήλωσε ο κόουτς Πουλάτ.