*Η Ανόρθωση επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα παιχνίδια κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

➡️ Δείτε όλα τα ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα 31/08!

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ομόνοια Αραδίππου, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, όταν και αποβλήθηκε ο Παρούτης.

Δυο βαθμούς “πέταξε” η Ανόρθωση στην πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Οκκά φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια Αραδίππου, με την οποία έμειναν στο 0-0.

Ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να πάρει κάτι περισσότερο. Είχε πέντε καλές στιγμές μέχρι την ανάπαυλα, όμως μόλις μια εξ αυτών ήταν εντός στόχου, ενώ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είχε την καλύτερη της, η οποία μάλιστα ήταν τριπλή και είχε και δοκάρι. Δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από τους τυπικά γηπεδούχος, ενώ τελείωσε και με δέκα παίκτες το παιχνίδι.

Με τις αλλαγές που έχουν γίνει στο ρόστερ της για τη νέα σεζόν, δείχνει ότι χρειάζεται ακόμη χρόνο αλλά και δουλειά, για να “δέσει” ακόμη περισσότερο, παρότι χρειάζεται ποιότητα για το κάτι παραπάνω. Κόντρα στην Πάφο θα εκτίσει την τιμωρία του ο εξτρέμ Παρούτης.

Ανόρθωση Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Μάρκες στο 21′ και αφού έχασε πέναλτι στο 30′ με τον Σαγκάλ, έμεινε και με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (70′, 80′).

Ξεκίνημα με το αριστερό για τον Απόλλωνα Λεμεσού στο φετινό πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα της, η ομάδα του Άντριαν Γκούλα υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2.

Θετική η παρουσία που είχε στο πρώτο ημίχρονο, στα μέσα του οποίου ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα και λίγο αργότερα μάλιστα μπορούσε να σκοράρει για δεύτερη φορά, όμως ο Σαγκάλ αστόχησε από το σημείο του πέναλτι. Έμεινε με δέκα παίκτες στο φινάλε αυτού, γεγονός που “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο στην πορεία, καθώς παρότι έπαιξε πιο παθητικά, δεν άντεξε στην πίεση και δέχθηκε την ανατροπή.

Ψάχνει αντίδραση τώρα, όμως για να γίνει αυτό θα πρέπει να δείξει περισσότερη σταθερότητα και αντοχή σε σχέση με την πρεμιέρα. Υπάρχει πάντως αισιοδοξία στο στρατόπεδο της ομάδος.

Ετοιμάζονται αλλαγές για το σημερινό παιχνίδι, με τον Λέουβενμπεργκ να επιστρέφει κάτω από τα δοκάρια, έχοντας ξεπεράσει την ίωση. Με τρεις αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο ΝτΑλμέιδα και τη θέση του θα πάρει εκτός απροόπτου ο Κυριάκου.