8η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας σήμερα (04/10)!

ΑΝΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Μπαστιά, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 10ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (39′, πεν. 51′), εν τέλει ισοφάρισε στο 82′ με τον Νταγκό.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Αννεσί. Αν και προηγήθηκε από πολύ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, δεχόμενη την ανατροπή. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να φέρει το ματς στα ίσα.

Μαχητική στις τελευταίες αναμετρήσεις της, σκοράρει με συνέπεια και παραμένει αήττητη τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, μπροστά στο κοινό της παίζει πιο απελευθερωμένα και μετράει δύο νίκες σε τρεις αγωνιστικές, με 6 γκολ υπέρ και 4 κατά. Έχει σημαντική ευκαιρία να δώσει συνέχεια στα θετικά της αποτελέσματα, καθώς φιλοξενεί τον ερυθρό αστέρα, ο οποίος δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Αννεσί Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Παρί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Ντουκουρέ στο 32′, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (πεν. 45’+1, 57′).

Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για τον Ερυθρό Αστέρα. Έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο ημίωρο. Από εκεί και πέρα όμως δεν ήταν αποτελεσματικός, μένοντας ξανά πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι «σφράγισαν» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Αντίδραση ψάχνει, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν είναι πειστικός τελευταία, προέρχεται από τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-1-3). Αν και έχει τον τρόπο να βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα ματς, δεν του είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει θετικότερα αποτελέσματα, καθώς «πληρώνει» τα πολλά αμυντικά προβλήματα που δε λένε να τον αφήσουν σε ησυχία. Μακριά από το γήπεδό του είναι πιο μαχητικός, μετράει μία νίκη και μία ισοπαλία σε τέσσερις αγωνιστικές, με 6 γκολ υπέρ και 9 κατά.