4η αγωνιστική

*Under 2.5 και τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καέν, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Τιεντρεμπεογκό στο 52′ και δέκα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση.

Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ανεσί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λοράν Γκουγιό φιλοξενήθηκε από την Καέν, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Δίκαιο το τελικό αυτό αποτέλεσμα, καθώς σε γενικές γραμμές μπορεί να απειλούσε περισσότερο, ωστόσο δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει και το κάτι παραπάνω, αν και ήταν αυτή που προηγήθηκε.

Είχε προηγηθεί η ήττα 2-4 από τη Μαρτίγκ, οπότε και ευελπιστεί να επιστρέψει στις επιτυχίες, μετά και το 0-2 της πρεμιέρας στην έδρα της Ντανκέρκ. Αποχώρησε για την ιταλική Ιμπέρια ο φορ Μποσετί, ενώ έδωσε δανεικό τον φορ Νταμάκ στη Λόκερεν-Τέμσε. Απέκτησε ως δανεικούς τους Καρίμ Σισέ (μέσος) και Ρίτσι Βαλμέ (αμυντικός) από Σεντ Ετιέν και Μονακό, αντίστοιχα.

Ανεσί Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Λοριάν, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μπακαγιόκο στο 37ο λεπτό.

Στο δρόμο των επιτυχιών μπήκε και πάλι η Αμιάν, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Μπαστιά (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταφ υποδέχθηκε τη Λοριάν, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Μπορεί να μην ήταν καλύτερη μέχρι την ανάπαυλα, πήγε όμως στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ της. Πιο ισορροπημένο και με αρκετές φάσεις το δεύτερο ημίχρονο, με το σκορ όμως να μην αλλάζει.

Δεύτερη νίκη στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, έχοντας προηγηθεί το 3-0 της πρεμιέρας κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα. Ανακοίνωσε την απόκτηση του Μαροκινού εξτρέμ Νορντίν Καντίλ, από τη Στρασμπούργκ. Εξέτισε και υπολογίζεται ο αμυντικός Ουρογκιντέ.