*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-2-3).

ΑΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 1-2 τον Άγιαξ Β εκτός έδρας. Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 45′, ο αντίπαλος έμεινε με παίκτη λιγότερο αμέσως μετά (45+1′). Η ίδια αστόχησε στο πέναλτι που προέκυψε από την αποβολή αυτή (45+3′), αλλά παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή με δύο γκολ του Αντάι (55′, 58′).

Κυριάρχησε στο ντέρμπι Νέων με τον Άγιαξ Β και πήρε μια σπουδαία νίκη, που την ανεβάζει βαθμολογικά και ψυχολογικά. Κομβική η αποβολή του αντιπάλου με το σκορ στο 1-0 εις βάρος της, ωστόσο είχε την υπεροχή και όσο το παιχνίδι ήταν έντεκα εναντίον έντεκα. Δείχνει πως για ακόμη μια χρονιά, παραμένει η πιο αξιόπιστη ομάδα Β στην λίγκα, το επιβεβαιώνει άλλωστε και η βαθμολογία της στην ειδική κατάταξη των ομάδων αυτών.

Μοναδικό αρνητικό ως τώρα η αστάθεια που παρουσιάζει, αφού δείχνει ικανή για το καλύτερο και συνάμα για το χειρότερο. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο μέσος Τβισκ.

Άλκμααρ Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΤΣΑΠ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, ηττήθηκε με 2-3 από την Χέλμοντ Σπορ την προηγούμενη αγωνιστική. Bρέθηκε να χάνει με 0-2 στο πρώτο μέρος (12′, 27′), βρήκε την μείωση στα μισά της επανάληψης (68′) αλλά η αντίπαλος κατόρθωσε να ανακτήσει το προβάδισμα των δύο τερμάτων στο 83′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις (90+3′).

Εμφάνισε για μια ακόμη φορά τα αμυντικά προβλήματα των πρώτων αγωνιστικών και δέχτηκε μια απρόσμενη εντός έδρας ήττα από την Χέλμοντ Σπορ στο Ντουτινχάιμ. Οι «Σούπερ Αγρότες» πλήρωσαν ουσιαστικά το κακό πρώτο ημίχρονο, αλλά και το ότι παρουσίασαν πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή τους κατά την διάρκεια της αναμέτρησης.

Δεν αποπνέει ακόμη εμπιστοσύνη και δείχνει τρομερά απρόσμενη, στοιχείο που καλείται να αλλάξει άμεσα αν θέλει να κυνηγήσει την άνοδο. Νοκ άουτ τέθηκε ο πλάγιος μπακ Φόρτες, μακροχρόνια απουσιάζουν οι τραυματίες μέσοι Βίφερς και Κολίν, ενώ ανέτοιμος είναι ακόμη ο νεοαποκτηθείς μεσοεπιθετικός Μαρτσάλ.