*6η αγωνιστική

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛ ΡΙΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Ριάντ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Αλ Φάιχα, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Σακάλα (20’), Λόπεζ (35’).

Η Αλ Ριάντ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Αλ Φάιχα, δίνοντας έτσι τέλος σε ένα καλό σερί αποτελεσμάτων που είχε, χωρίς να καταφέρει να πετύχει μία τρίτη συνεχόμενη νίκη. Άλλωστε αντιμετώπιζε μία ομάδα που δεν την έχει κερδίσει ποτέ και για πρώτη φορά φέτος δεν σκόραρε σε αγώνα της!

Αλλά αυτή ήταν μόλις η δεύτερη ήττα της στη σεζόν, με την προηγούμενη να είναι από την πρωτοπόρο, πρωταθλήτρια και σχεδόν ανίκητη ομάδα της χώρας, την Αλ Χιλάλ.

Επομένως το ξεκίνημα της είναι αρκετά καλό, ενώ με τον Λαμουσί στον πάγκο της προσφέρει σημαντικό θέαμα στους αγώνες της, οι οποίοι έχουν αρκετά τέρματα, αν εξαιρεθεί το τελευταίο παιχνίδι.

Αλ Ριάντ Στατιστικά

5/6 συνεχόμενα over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΛ ΚΑΝΤΣΙΑΧ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Καντσιάχ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Αλ Αχλί με πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. χτ

Η Αλ Καντσιάχ πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη, από αυτές που χαρακτηρίζονται ως “δήλωση”, καθώς παρότι νεοφώτιστη, κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Αλ Αχλί. Μία αντίπαλο που έχει επενδύσει πέρυσι πάρα πολλά χρήματα και έχει αρκετούς αξιόλογους παίκτες.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, έπειτα από δύο αγώνες που δεν είχε κερδίσει, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, και ενώ είχε ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν, με 2/2 νίκες, αν και νεοφώτιστη.

Βέβαια δεν πρέπει να λησμονεί κάποιος τις επενδύσεις και τις αγορές που έχει κάνει και η ομάδα του Μίτσελ, που και μόνο που έχει τον Ισπανό τεχνικό στον πάγκο της, “λέει” πολλά.

Αυτή τη στιγμή είναι στην πέμπτη θέση, στο -5 από την κορυφή, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, αφού έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ σε αυτόν τον θεσμό, το οποίο συνδυάστηκε και με τη μοναδική της ήττα στο πρωτάθλημα.