*12η αγωνιστική

Τρεις σερί ισοπαλίες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τζίλιγχαμ, με τέρμα του Κοστέλος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Νωρίτερα είχε ισοφαρίσει στο 60’ με τον Γουντς, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Λιτλ στο 49ο λεπτό.

H Άκρινγκτον όχι απλά πήρε τον πρώτο της φετινό βαθμό μακριά από την έδρα της, κατάφερε να πετύχει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη, με 1-2 στο γήπεδο της Τζίλιγχαμ. Και μπορεί να σκόραρε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά η εμφάνιση της ήταν εντυπωσιακή, για τα αγωνιστικά της δεδομένα ως τώρα!

Μην λησμονούμε πώς αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, αν και ήρθε αμέσως μετά την πρώτη, έχοντας μεσολαβήσει απλά μία ήττα για το Λιγκ Τρόφι.

Αυτοί οι έξι βαθμοί ήταν ικανοί για να την βγάλουν από την ζώνη του υποβιβασμού, αν και είναι στην τελευταία θέση παραμονής, σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από αυτήν.

Στατιστικά

*10/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μόρκαμ, με τέρμα του Τόλιτ στο 82ο λεπτό, χάνοντας ευκαιρία να ισοφαρίσει προς το τέλος, έχοντας δοκάρι.

H Μπάροου έγινε η πρώτη ομάδα που έχασε στο πρωτάθλημα από την Μόρκαμ, με 0-1 εντός έδρας, γνωρίζοντας την πέμπτη της ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες όπου έχει μόνο μία νίκη.

Δείχνει σε πτωτική πορεία, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις σερί ήττες, όλες χωρίς να σκοράρει, ενώ γενικώς εκτός έδρας φέτος έχει πέντε ήττες χωρίς να έχει πετύχει γκολ και δύο νίκες.

Είναι πάντα σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην έκτη θέση του, αλλά ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, μία εκ των οποίων στην τρίτη και τελευταία που οδηγεί στην απευθείας άνοδο. Και είναι στο +1 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφ.

Ο τεχνικός της, Στέφεν Κλέμενς, παραμένει αισιόδοξος πώς η ομάδα του θα αντιδράσει, ειδικά έπειτα από μία εβδομάδα προπονήσεων, χωρίς αγωνιστική υποχρέωση.