*Στον πρώτο γύρο: Σπορτ Ρεσίφε – Αβαϊ 1-2

*Τρία σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα ματς για παμε στοιχημα στο κουπόνι του Σαββάτου (07/09).

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με δύο γκολ του Τζιοβάνι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (42’, 45’), αν και η αντίπαλος της μείωσε με πέναλτι του Γκέγκε στο 61ο λεπτό.

Η Αβαϊ ξεπέρασε άμεσα την προηγούμενη της ήττα, επανέρχοντας στον δρόμο των επιτυχιών, κερδίζοντας με 1-2 εκτός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια, μετά από εννιά στα οποία είχε τέσσερις ήττες και πέντε ισοπαλίες.

Από αυτές τις νίκες, οι δύο είναι στο γήπεδό της, με ίδιο σκορ μάλιστα (1-0) στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί!

Έχει “σκαρφαλώσει” πλέον στην πέμπτη θέση, αλλά είναι στο -3 από την τέταρτη Σάντος, όμως με μία νίκη λιγότερη και τέτοια διαφορά τερμάτων που ακόμη και με νίκη σήμερα δεν θα μπορέσει να μπει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων ανόδου.

Αβαϊ Στατιστικά

*8/10 N/G στα τελευταία της παιχνίδια

*15/17 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Ιτουάνο, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο πρώτο λεπτό από τέρμα του Ζοσέ Άλντο. Αλλά στη συνέχεια σκόραρε τρία τέρματα, με αυτογκόλ του Άντερσον στο 11’, και δύο από τον Ζε Ρομπέρτο, στο 71’ με πέναλτι και στο 86’. Ακόμη και έτσι, κατάφερε να δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Αλβάρο στις καθυστερήσεις.

Μετά από τρεις σερί ήττες στις οποίες δεν είχε σκοράρει καν, η Σπορτ ξέσπασε στην Ιτουάνο, την οποία κέρδισε με 3-2 εντός έδρας, πιο δύσκολα απ’ ότι αναμενόταν, στο ντεμπούτο του Πέπα στον πάγκο της.

Βέβαια αυτό το παιχνίδι δεν μπορεί να αποτελέσει κριτήριο, εν αντιθέσει με το σημερινό που αποτελεί ένα πολύ κρίσιμο τεστ και μία σημαντική αναμέτρηση σε σχέση με τις πιθανότητες της να διεκδικήσει άνοδο.

Αυτή τη στιγμή είναι στην 7η θέση, στο -2 από την σημερινή της αντίπαλο και στο -5 από την τέταρτη Σάντος, αλλά έχοντας και δύο αγώνες λιγότερους!

Μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο σερί ήττες στους πιο πρόσφατους, με το ίδιο σκορ μάλιστα (1-0).