Πρώτος γύρος: Μπεσίκτας – Ακίσασπορ 0-2

ΑΚΙΣΑΣΠΟΡ

Αν και δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Μπούρσασπορ, ηΑκίσασπορ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το “Timsah Arena” την προηγούμενη αγωνιστική επικρατώντας με 0-2 της αντιπάλου της. Ο Γκρμπιτς στο 72’ άνοιξε το σκορ, με τον Ενγκεμό στις καθυστερήσεις του αγώνα να διαμορφώνει το τελικό 0-2. Έβαλε έτσι τέλος σε ένα αρνητικό σερί οκτώ αγωνιστικών, όπου μετρούσε τρεις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες, αναρριχήθηκε στην 6η θέση, αλλά και στο -5 από την πρώτη τετράδα. Θέλει να “χτίσει” ένα αήττητο σερί, έχει ωστόσο, δύσκολη αποστολή σήμερα κόντρα στην Μπεσίκτας που θα δώσει τα ρέστα της για τη νίκη.

Προηγούμενο ματς: Με 0-2 επικράτησε της Μπούρσασπορ η Ακίσασπορ την προηγούμενη αγωνιστική

Στατιστικό: Under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Στοιχημάτισε τώρα στο Ακίσασπορ – Μπεσίκτας
goalbet-logo

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ

Το καθήκον της κόντρα στη Σίβασπορ έκανε την προηγούμενη αγωνιστική η Μπεσίκτας, που επικράτησε με 1-2 της Σίβασπορ. Καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, προηγήθηκε με τέρματα των Γκόμεζ (58’) και Οζιακούπ (62’ πεν), με τη Σίβασπορ να μειώνει στις καθυστερήσεις σε 1-2. Δεύτερη σερί νίκη για την Μπεσίκτας, αλλά κια έκτη στα επτά πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με το συγκρότημα του Γκιουνές να βρίσκεται σταθερά στην κορυφή και στο +5 από τη δεύτερη Φενερμπαχτσέ, έχοντας πάρει σαφές προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου. Γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για απώλειες πέντε στροφές πριν το τέλος, με την Μπεσίκτας να ψάχνει και σήμερα το καλύτερο αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Με 1-2 επικράτησε της Σίβασπορ η Μπεσίκτας την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.