ΡΕΞΑΜ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει η Τρανμίρ, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτά τα παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Μιλς φιλοξενήθηκε από την Τρανμίρ, κόντρα στην οποία κατάφερε να κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Τζάκσον στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, αν και ισοφαρίστηκε στο 78′ από το σημείο του πέναλτι, εν τέλει κατάφερε να ”κλέψει” τη νίκη με το τέρμα που σημείωσε ο Νιούτον, πέντε λεπτά πριν από τα ενενήντα. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 69 βαθμούς μετά από 44 παιχνίδια και βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Ωστόσο για να προλάβει τα πλέι οφ, θέλει να επικρατήσει στα δυο εναπομείναντα παιχνίδια και παράλληλα να μην πάρουν κανένα βαθμό οι Μπρέιντρι Τάουν, Ίστλιχ και Τρανμίρ. Πράγμα εξαιρετικά δύσκολο, όμως η Ρέξαμ είναι διατεθημένη να ρισκάρει, καθώς δεν έχει να χάσει τίποτα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τρανμίρ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ρέξαμ – Τρανμίρ

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Μπρέιντρι Τάουν, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Γκέιτσχεντ, την προηγούμενη αγωνιστική. Η ομάδα του Ντάνι Κόλεϊ κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-3, χάρη στα τέρματα των Μάιλς (4′, 16′) και Μπραντλ (48′), εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Με τη νίκη της αυτή παρέμεινε στην ισοβαθμία με την πέμπτη της βαθμολογίας, Ίστλιχ, με τις δυο ομάδες να μετρούν από 75 βαθμούς. Έχει ελπίδες για τα πλέι οφ, για να τις πετύχει όμως πρέπει να επικρατήσει στα παιχνίδια που έχουν απομείνει και να περιμένει παράλληλα στραβοπάτημα της Ίστλιχ. Διαθέτει τη δεύτερη καλύτερη άμυνα της κατηγορίας μετά την Τσέλτεναμ, με 36 τέρματα στο παθητικό της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.