ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Επιστροφή στις ήττες για την Όλντερσοτ, μετά το ”διπλό” στην έδρα της Χάλιφαξ (0-2). Η ομάδα του Μπάρι Σμιθ φιλοξένησε την Μπόρεχαμ Γουντ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν μόλις στο ένατο λεπτό, ωστόσο δυο λεπτά αργότερα ο Γκάλαχερ ισοφάρισε για την ομάδα του. Το σκορ παρέμενε ως έχει μέχρι και το 76ο λεπτό, όταν ο Μπάρκερ έκανε πέναλτι, με αποτέλεσμα να δεχθεί την κόκκινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι να ευστοχήσουν και να πάρουν τη νίκη. Μετά από την ήττα της αυτή, η Όλντερσοτ παρέμεινε τους 53 βαθμούς μετά από 44 παιχνίδια, με 50 τέρματα στο ενεργητικό της και 69 στο παθητικό, το οποίο είναι και ένα από τα χειρότερα της κατηγορίας. Δεν έχει κερδίσει στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, γνωρίζοντας την ήττα και στις τρία. Γεμάτο το απουσιολόγιο του Σμιθ για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Μπόρεχαμ Γουντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Όλντερσοτ – Σάουθπορτ

ΣΑΟΥΘΠΟΡΤ

Την τρίτη ισοπαλίας της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, κατάφερε να αποσπάσει την προηγούμενη αγωνιστική η Σάουθπορτ. Μετά τη νίκη κόντρα στην Μπόρεχαμ Γουντ (0-2), η ομάδα του Άντι Μπίσοπ φιλοξένησε την Λίνκολν, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Μπορεί να προηγήθηκε δυο φορές στο παιχνίδι, με τα τέρματα των Μπίσοπ (44′) και Άλεν (86′), ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Απογοητευμένος ο Μπίσοπ, καθώς η ομάδα του δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, ωστόσο έμεινε ευχαριστημένος από κάποιες επιθέσεις που εκδήλωσαν οι παίκτες του. Με την ισοπαλία της αυτή, η Σάουθπορτ έφτασε τους 52 βαθμούς μετά από 44 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ούσα και στην 16η θέση της βαθμολογίας. Έχει εξασφαλίσει και τυπικά την παραμονή στην κατηγορία, παραμένοντας παράλληλα αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Λίνκολν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.