ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρεις ανεπιτυχής προσπάθειες πανηγύρισε η Μπόρεχαμ Γουντ. Η ομάδα του Λουκ Τζάραρντ φιλοξενήθηκε από την Όλντερσοτ, κόντρα στην οποία κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο ένατο λεπτό με το τέρμα του Σέικς. Αν και ισοφαρίστηκε δυο λεπτά αργότερα, εν τέλει κατάφερε να ξαναπάρει προβάδισμα στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κλίφορντ στο 77′, αποκτώντας παράλληλα αριθμητικό πλεονέκτημα. Μετά τη νίκη της αυτή, η Μπόρεχαμ πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα και βγήκε εκτός ζώνης του υποβιβασμού. Ωστόσο, βρίσκεται σε ισοβαθμία με την Χάλιφαξ, με την οποία μετρούν από 44 βαθμούς η καθεμιά. ”Μονόδρομος” η νίκη στο σημερινό παιχνίδι, με σκοπό να κάνει ένα σημαντικό βήμα παραμονής.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Μπόρεχαμ Γουντ – Γκίσελι

ΓΚΙΣΕΛΙ

Επιστροφή στις ήττες για την Γκίσελι, μετά τη νίκη την οποία πέτυχε στην αναμέτρηση με την Ρέξαμ (3-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρκ Μπάουερ φιλοξενήθηκε από την Μάκλσφιλντ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0, δεχόμενη γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Παρά την ήττα της αυτή , η Γκίσελι διατηρήθηκε εκτός ζώνης του υποβιβασμού, μετρώντας 46 βαθμούς σε 44 παιχνίδια, ούσα δυο βαθμούς πάνω από τις Μπόρεχαμ Γουντ και Χάλιφαξ, με τις οποίες μάχεται και για την παραμονή. Νίκη για να τελειώσουν από τώρα την υπόθεση παραμονής ζήτησε ο Μπάουερ από τους παίκτες του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.