*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Στο MLS: ΛΑ Γκάλαξι – Κολοράντο 3-2.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στη Μινεσότα. Το 1-0 ο Γεμπόα στο 16’, το 2-0 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 47’, το τελικό 3-0 ήρθε στο 82’ απ’ τον Ντότσον.

Ακόμη μια εκτός έδρας ήττα για το Κολοράντο, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικό στο ματς με τη Μινεσότα. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η Μινεσότα έπαιξε σε πολύ υψηλότερο επίπεδο, προηγήθηκε δίκαια 2-0 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, διαχειρίστηκε άψογα την κατάσταση και στο φινάλε έφτασε στο τελικό 3-0. Δίκαιο το αποτέλεσμα, ήταν η δεύτερη ήττα στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, μετρά ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε, έμεινε στους 50 πόντους και καταλαμβάνει την τέταρτη θέση της Δύσης, στο -2 απ’ τη δεύτερη.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/6 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 5/6 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-2 επί του Βανκούβερ στις 22 του μηνός. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 50’, το 2-1 στο 63’ απ’ τον Γουάιτ για το Βανκούβερ. Οι Γκάλαξι έκαναν το 3-1 στο 69’, το 4-1 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Πουιγκ. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις για το Βανκούβερ.

Επιστρέφουν στη δράση οι Γκάλαξι έπειτα από δέκα ημέρες, στην τελευταία τους υποχρέωση επικράτησαν 4-2 επί του Βανκούβερ. Έγινε ωραίο ματς, η ομάδα του Λος Άντζελες προηγήθηκε 2-0 στο 50’, αλλά το Βανκούβερ δεν τα παράτησε, μείωσε στο 63’, αλλά δεν άντεξε για πολύ. Το σκορ πήγε γρήγορα στο 3-1, ενώ το 4-1 στο 90’ τελείωσε οριστικά το ματς. Σπουδαία νίκη, ακόμη μια εντός έδρας για την ομάδα του Λος Άντζελες, που μετρά ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, βρίσκεται στην κορυφή της Δύσης, στο +6 απ’ το Λος Άντζελες και το Σολτ Λέικ.